Dziś 21 czerwca, czyli pierwszy dzień kalendarzowego lata. To doskonała okazja, żeby puścić wodze fantazji i zaplanować te kilka najfajniejszych miesięcy w roku. Ułatwimy Ci trochę zadanie – podsuwamy 3 rzeczy, które nie mogą Cię ominąć. Ostrzegamy, to propozycje dla fanów adrenaliny i niezapomnianych doznań. Podejmiesz wyzwanie?
#1: Skok ze spadochronem
Zaczynamy z wysoko postawioną poprzeczką – i to dosłownie! Jak wakacje to adrenalina, a jak adrenalina to koniecznie skok ze spadochronem.
Jak to wygląda?
Skoki ze spadochronem odbywają się z wysokości 4 kilometrów, oczywiście w towarzystwie doświadczonego skoczka, a więc nie trzeba obawiać się o standardowe kwestie, które przychodzą do głowy, typu: a co, jeśli spadochron się nie otworzy? Nad bezpieczeństwem czuwa instruktor, który monitoruje wysokość, ciśnienie i w odpowiednim momencie otwiera czaszę spadochronu. Być może brzmi to wszystko jak szaleństwo, bo cała akcja odbywa się na wysokości 4 tysięcy metrów podczas bezwładnego spadania z prędkością 200km/h, ale serio – to naprawdę jest bezpieczne.
Gdybyśmy chcieli zobrazować, o czym mowa, to można krótko powiedzieć, że prędzej zginiesz jadąc autem na umówiony skok niż podczas samego skoku ze spadochronem.
Skok krok po kroku
Najpierw znajdź zaufaną firmę, oferującą tego rodzaju przeżycia. Znajdź, pogadaj o dogodnym dla dwóch stron terminie i rezerwuj.
Jak już dotrzesz na miejsce zostaniesz poproszony o dopełnienie niezbędnych formalności – standard. Następnie zostanie Ci przydzielony instruktor i rozpoczniecie szkolenie. W ramach tego otrzymasz specjalny kombinezon, gogle, zostaniesz ubrany w uprząż i zostanie Ci wytłumaczony cały skok w teorii – żebyś widział, czego się spodziewać.
Jak już będzie wszystko jasne, wsiadacie do samolotu i przez około 10 minut wzbijacie się na wysokość 4 kilometrów. Nie zorientujesz się, jak będziesz siedział na skraju samolotu i… w sumie nie da się tego opisać. Spróbuj, to dowiesz się, co mamy na myśli!
Źródło: www.skycamp.pl
Gdzie?
Jeśli chodzi o szkołę, to nie skacz byle gdzie, wybierz doświadczonych skoczków. Na pewno polecamy (i to z własnego doświadczenia ;)) Klub Sportowy Sky Camp. Na co dzień znajdziesz ich w Kazimierzu Biskupim, ale w sezonie warto skusić się na skok w Jastarni i podziwiać Półwysep Helski z lotu ptaka.
Wyobraź sobie: lato, piękny dzień, na ziemi 30 stopni, ale Ty jesteś 4 kilometry ponad nią, czujesz lekki wiatr, widzisz mikroskopijnych ludzi w dole i co robisz? Rozkładasz ręce i skaczesz.
Cena
Cena za takie przeżycie waha się od 750 do 1100 złotych. Zależna jest od tego, jaki pakiet wybierzesz – czy na przykład będziesz chciał mieć wideo i zdjęcia ze skoku. Swoją drogą – super pamiątka!
#2: Flyride
Schodzimy trochę niżej i lądujemy na wodzie. Wakacje to rzecz jasna wypady nad morze czy nad jezioro i przy okazji doskonała szansa na skorzystanie z akrobacji na wodzie.
Jak to wygląda?
Mowa tu o dwóch opcja. Pierwsza to Flyboard, czyli stabilna konstrukcja przypominająca deskę, dzięki której możesz wznieść się nawet na wysokość 18 metrów nad taflę wody, sterować prędkością i wykonywać szereg akrobacji. Adrenalinka gwarantowana. Druga opcja to latający skuter, działający na podobnej zasadzie, ale z tą różnicą, że możesz na niego wsiąść w towarzystwie kupla, dziewczyny, syna – kogo chcesz, miejsca są dwa.
Gdzie?
Opcji jest całkiem sporo, co jest dobrą wiadomością, bo możesz skorzystać z tej atrakcji przy okazji, na przykład odpoczywając w pobliżu. Dla przykładu loty odbywają się w Warszawie, Mikołajkach, Bydgoszczy czy Poznaniu.
Cena
Cena zależy od wyboru – deska czy skuter – i czasu trwania lotu. Możesz bawić się od paru minut nawet do pół godziny. Koszt to około 500-900 złotych.
#3: Kurs nurkowania
Było trochę latania, to teraz schodzimy jeszcze niżej i docieramy do nurkowania. Niesamowita przygoda w podwodnym świecie jest na wyciągnięcie ręki, wystarczy tylko chcieć i przejść kurs OWD.
Jak to wygląda?
Pierwszym etapem są rzecz jasna zajęcia teoretyczne, podczas których poznajesz sprzęt, technikę nurkowania i niezbędne zasady bezpieczeństwa. Pierwsze kroki stawiasz w basenie, gdzie przekuwasz wiedzę teoretyczną w praktykę, a dopiero potem jesteś wpuszczony na otwartą wodę. Mówimy o okresie wakacyjnym, dlatego trzeba tu zaznaczyć, że szlifowaniu umiejętności towarzyszy oczywiście wypad nad jeziora Kaszub Północnych lub nad Zatokę Pucką, a do tego grille oraz integracja z innymi nurkami.
Gdzie?
Organizacją kompleksowego kursu zajmuje się m.in. Expedition Dive Team z Władysławowa, aczkolwiek to tylko przykład. Szkół nurkowania jest znacznie więcej, dlatego na pewno znajdziesz coś w swojej okolicy.
Cena
Cena kursu, o którym mowa to około 1000 złotych, a w tym: szkolenie teoretyczne, szkolenie praktyczne, 4-dniowy wyjazd dla nurków, bon na zakup zakwaterowania.
Odpowiedz